Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yılların verdiği tecrübeyle müşteri, kalite ve fiyat memnuniyetini esas alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

İLETİŞİM

Antistatik zemin kaplama

Antistatik zemin kaplama

Antistatik zemin kaplama

Antistatik (statik elektriği yüzeyde tutmayıp, toprağa ileten) istenen zeminlere uygulanan, pürüzlü kaymaz yüzeyli, yüksek derecede mekanik ve kimyasal aşınma dayanımına sahip, temizlemesi kolay, hijyenik, epoksi veya poliüretan esaslı zemin kaplama sistemidir.

 

Tarkett  Gefloor  Forbo  Befloor

 

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama Nedir?
Kullanım alanı artan bu ürün özellikleri ve kullanım amacı ile dikkat çekmektedir. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka yüzeyin uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekiyor.

 

Bunun için ambalaj üzerinde yer alan bilgilerin eksiksiz şekilde uygulanması önemlidir. Bu çerçevede siz de web sitemiz üzerinden bu ürünü temin ettiğinizde zemin kaplamalarında güvenle uygulamayı istediğiniz yüzeyde gerçekleştirebilirsiniz.

Antistatik zemin kaplama

 

Epoksi uygulaması +10°C ile +30°C aralığında ki ortam ve zemin sıcaklığında uygulanmalıdır. Beton nem oranı ise %4 altında olması önemlidir. Bununla birlikte ortamdaki %80 nem oranın altında olması gerekiyor. Beton ve ortam nem oranına bakarak ve dikkat ederek yapılacak uygulama ile siz de zemin kaplamasında istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

 

KULLANIM ALANLARI

Ameliyathaneler
Uçak Hangarları
Patlayıcı ve yanıcı özellikli kimyasalların üretildiği, depolandığı ve kullanıldığı alanlar
Hassas elektronik ve elektrik ekipmanlarının bulunduğu, bilgi işlem sistem odaları
Elektrik ve elektronik ekipmanların üretildiği ve depolandığı alanlarda ekipmanların statik yüklerden korunması amacı ile tercih edilir.

 

Antistatik pvc yer döşemesi kişinin üzerinde biriken statik yükün kıvılcıma ve elektronik aletlerde bozulmaya sebep olmaması için bünyede oluşan statik elektriğin doğrudan toprağa verilmesini sağlayacak sistemlerdir. Elektriksel iletkenlik değerleri (10^4, 10^5 ve 10^6 ?) aralığında olan yarı iletken sistemlerdir. Parlayıcı patlayıcı atölyelerinde, elektronik devre imalat atölyelerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve statik elektrik yükünün çok fazla olduğu alanlarda kullanımı kaçınılmazdır.

 

Antistatik zemin kaplama

 

Dolayısı ile Ameliyathaneler, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar odaları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, petro-kimya endüstrisi, kısacası hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlarda antistatik pvc yer döşemesi kullanılmalıdır. ESD zemin kaplama malzemesi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

 

Antistatik pvc yer döşemesi renk uyumunun insan sağlığına olumlu katkıda bulunur. İşte bu yüzden yenilenen ESD zemin kaplama mimarlara daha çok desen kombinasyon esnekliği sunmak amacıyla zenginleştirildi.

 

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Tercih Edilir ?

Bir çok ihtiyaca cevap vermek için geliştirilen zemin kaplamalar endüstriyel kullanımda en çok tercih edilen çözümlerdir. Fabrikalar ve çeşitli üretim merkezlerinde en çok tercih edilen zemin kaplamaların başında antistatik epoksi zemin kaplama gelmektedir. Fabrikaların yanı sıra hastane ve laboratuvar zeminlerinde de en çok tercih edilen kaplama çeşididir.

 

Antistatik zemin kaplama

 

Olumlu bir çok özelliği bulunan antistatik zemin kaplamalar, bir çok iş kazasının da önüne geçmektedir. Bu yazımızda sizlere antistatik epoksi zemin kaplama nerelerde ve neden kullanıldığını detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

 

Üretim Yükünü Kaldırabilen Antistatik Epoksi Zemin Kaplama
Üretim alanlarındaki tek sorun elektrik değildir. Fabrikaların ya da depoların zeminleri ,üzerindeki sürekli yük trafik nedeniyle kolaylıkla aşınabilmektedir. Sürekli aşınan zeminlerin tadilat ve tamiratı hem uzun sürmekte hem de üretim akışını bir hayli yavaşlatmaktadır.

 

Bunun gibi sorunların önüne geçebilmek için aşınmaya karşı dayanıklı antistatik epoksi zemin kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Böylece zeminin uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanınıma imkan vererek , kesintisiz bir üretim antistatik epoksi zemin kaplama ile mümkündür. Bunun yanı sıra üretim alanındaki çalışanların kendilerini güvende hissetmesi ve daha istekli çalışması içinde tercih edilebilmektedir.

 

Antistatik zemin kaplama

 

Kullanım Alanları

Parlayıcı patlayıcı atölyelerinde, elektronik devre imalat atölyelerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve statik elektrik yükünün çok fazla olduğu alanlarda. Ameliyathaneler, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar odaları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, petro-kimya endüstrisi, kısacası hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlarda zemin malzemesi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

 

Antistatik zemin nasıl çalışır?

Antistatik zemin, elektrostatik deşarj oluşumunu engellemek için kullanılır. ESD olarak da bilinen bu, yüklü bir nesne başka bir yüzeyle temas ettiğinde meydana gelen ani elektrik akışıdır. Normalde zarar vermez, ancak can sıkıcı ve aşırı durumlarda biraz tehlikeli olabilir.

 

Evinizde veya ofisinizde statik elektrik sorunu varsa bu parke sorunu çözmenize ve olası kazaları önlemenize yardımcı olacaktır. İş yerinizde doğru atmosferi yaratmak için önemli bir faktördür.

 

Antistatik zemin kaplama

 

Ayrıca seçtiğiniz döşemenin gerçekten antistatik olduğundan emin olmalısınız. Elektriği engellemenin yolu, statik dağıtıcı veya iletken döşeme oluşturmaktır. Bununla birlikte, tüketen veya iletken özelliklere sahip tüm döşemelerin antistatik olmayacağını unutmayın.

 

Bu nedenle, seçtiğiniz zemin kaplamasının antistatik özelliklerini doğrulamak için bir profesyonel veya doğru kararı vermenize yardımcı olacak bir uzmanla görüşmenizi öneririz.

 

Antistatik zemin kaplama neden seçilmeli?

Teknoloji ve döşeme uzmanları olarak, çoğu endüstrinin ve büyük şirketin tesislerine antistatik zemin kaplama gerektiğini biliyoruz. Bunu yapmaktan nasıl faydalanabilirsiniz? Burada ondan alacağınız tüm avantajları bulacaksınız.

 

Statik yükleri engelleyin

Tabii ki, bu listedeki ilk nokta onların anti-statik özellikleri olmalıdır. Aniden şok olmak, o kadar kötü görünmese de aşırı statik elektrik olduğunda yangınlara ve patlamalara neden olabileceğinden oldukça tehlikeli olabilir. Çalışanlarınızı güvende tutmak, anti-statik zemin döşemek kadar kolaydır.

 

Antistatik zemin kaplama

 

Temizlemesi daha kolay

Statik elektriğin yüklenmesini önlemeye yardımcı olmak için zemininizi temiz tutmak çok önemlidir. Kir, bu tür döşemelerin özel özelliklerine zarar verebilir ve antistatik özelliklerine zarar verebilir. Bu nedenle, temizlik bir sorun gibi görünüyor.

 

Antistatik zemin kaplama, yıkanması kolay olan vinil veya laminat parkeden yapılır. Sadece kiri çıkarmanız ve jelli ıslak bir bez kullanmanız yeterli olacaktır. Diğer zemin tiplerinden farklı olarak, onları cilalamanız gerekmeyecek.

 

Antistatik Pvc Yer Döşemesi Fiyatları
Yoğun trafiğe dayanıklı ve kaliteli bir zemin kaplama malzemesi olan antistatik pvc zemin kaplama m2 birim fiyatı olarak hesaplanır. İşçilik ve malzeme dahil fiyatlarımız işin kaç m2 ve hangi ilde olduğuna göre değişir. Homojen pvc yer kaplama fiyatları hakkında ve ücretsiz keşif hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Antistatik Zemin Kaplama fiyat | Antistatik PVC Zemin KAPLAMA | Antistatik Pvc Zemin Kaplama Fiyatları | Antistatik Zemin Kaplama NedirÜrünlerimiz

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM