Akrilik Zemin Kaplama

✅ ⇒ Akrilik Zemin Kaplama Nedir

✅ ⇒ Acryflex-T Cushion Sistem

✅ ⇒ Acryflex-T Standart Sistem

 

Akrilik Zemin Çeşitleri | Akrilik Zemin Kaplama Ürün Çeşitleri

Akrilik zemin kaplama dayanıklı, hijyenik, temizliği kolay, tamiri ise çok kısa zamanda kolayca yapılabilen bir spor zemin türüdür.

Genel olarak Açık Alan Tenis Kortlarında tercih edilen bir üründür. Tenis kortları haricinde Basketbol, Voleybol, Hentbol, Badminton ve Futbol Sahaları için uygun bir kaplamadır.

Asfalt zemin üzerine uygulanması daha sağlıklıdır. Asfalt harici beton zemin üzerine de uygulama yapılabilmektedir. Estetik, şık ve göze hitap eden bir üründür. Şık görünümün yanında mukavemetli bir üründür.

Renk seçenekleri çok fazladır. Yekpare yapısından dolayı temizliği pratik ve kolaydır. Işık yansımasını en aza indirgeyen ve UV ışınlarına dayanıklı bir üründür.

Akrilik boyanın özel içeriği sayesinde kaydırma yapmaz. Aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Uzun yıllar özelliğini kaybetmeden kullanılabilir.

Akrilik Zemin Kaplama

AKRİLİK STANDART SİSTEM KAPLAMA

 

Acryflex-T Standart Sistem

Acryflex-T Standard Sistem akrilik tenis kort sistemimiz ekonomik ve hızlı kategoride bir kaplamadır. Tercihan asfalt altyapı üzerine uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Acryflex-T Cushion Sistem

Acryflex-T Cushion Tenis Kort Kaplama Sistemi uluslararası standartlarda üretilmektedir. Acryflex-T Cushion özellikle asfalt alt yapı şartlarında mükemmel performansı…

 

Akrilik Zemin Kaplama nedir?

Akrilik zemin kaplama dayanıklı, hijyenik, temizliği kolay, tamiri ise çok kısa zamanda kolayca yapılabilen bir spor zemin türüdür. Açık ve kapalı alanlar için uygulanabilen akrilik zemin yoğun kullanıma karşı dayanıklı, uzun ömürlüdür ve her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilir. Akrilik zeminde kayma, kaydırma olmaz, elastik yapısı nedeniyle kırılmaz, çatlamaz. Açık ve kapalı alanlar için düşünülmüş, en az 10 C hava sıcaklığı ve yağışsız havalarda uygulanabilen bir kaplamadır.

 

Akrilik Zemin Kaplama Avantajları

Tüm iç ve dış mekanlara ve her türlü zemin tipine rahatlıkla uygulanabilen akrilik zeminler, kaplama zeminler içinde avantajı fazla olan zemin çeşitlerindendir. Kolay bir şekilde uygulanır ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır. Akrilik zeminler zorlu kullanım koşullarında üstün performans sağlamaktadır.

Güneş ışınlarına, mevsim şartlarına, sürtünme ve aşınmaya dayanıklı akrilik zeminler hijyenik ve temizlemesi kolay bir malzemelerden üretilmektedir. Genel olarak spor sahalarında tercih edilmesinin en büyük nedeni kaydırma yapmayan yapısı sayesinde sporculara yüksek konfor sağlamasıdır. Bu sebeple kapalı ve açık spor sahaları için tercih edilmektedir. Düşme ve çarpmalara karşı anti-shock özelliği bulunan akrilik zeminler çocuk oyun parkları için de oldukça ideal bir kaplamadır.

 

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Farklı renklere ve farklı kalınlık seçeneklerine sahip akrilik zemin kaplama, fiyat ve performans açısından memnuniyet oranı oldukça yüksek bir üründür. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün olmasının yanı sıra, yoğun kullanım alanlarında oluşan bir hasar veya aşınma durumunda tadilatı da oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Akrilik zeminler daha çok spor sahalarına uygulanan bir zemin kaplama çeşididir. Atletizm pistleri, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortları, voleybol sahaları, bisiklet yolları, okul sahaları akrilik zemin kaplama uygulamasında tercih edilen başlıca alanlardır. Bunlara ek olarak darbe emici özelliği ve hijyeni sayesinde çocuk oyun alanlarında da kullanıma açıktır.

 

Akrilik Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

1 – 3 mm kalınlığında, talebe göre istenilen kat sayısı uygulanabilir.

Katman: Malzemenin tutuculuğunun artması için Primer (Astar) uygulanır.
Katman: Astar uygulamasından sonra gözeneklerin kapanması için Resurfecer (Dolgu tabakası) katmanı atılır.
Katman: Üç kat Coushion (Kauçuk) uygulaması ile elastik katman oluşturulur.
Katman: Ortaya çıkan katmana iki kat akrilik boya uygulanır.
Katman: Boya üzerine spor saha hangi amaç için yapılmışsa ona göre çizgiler çizilerek zemin oluşturulur.
Katman: Cila / 1 kat ( tercihe bağlı olarak uygulanabilir.)

Bu katmanlar sayesinde sporcular kabiliyetleri daha rahat sergileyebilir ve sporcuların ani hareketlerini, ani duruşlarını ya da zıplamalarını kolaylaştırır. Ve bu koşullarda dayanıklılık gösterir. Spor Sahalarına Akrilik Zemin Kaplama uygulanması bu şekilde avantaj sağlamaktadır.

Akrilik Zemin Kaplama

Basketbol Sahası Zemini Nasıl Yapılır?

Basketbol sahası zemini 4 farklı şekilde kaplanabilir. Bunlar; poliüretan, parke, tartan ve akrilik zemin çeşitleridir. Genel olarak açık basketbol sahalarına akrilik zemin kaplama tercih edilirken, kapalı basketbol sahalarında ise parke uygulanmaktadır.

 

Akrilik Boya İle Zemin Boyanır Mı?

Akrilik boyalar spor alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle; tenis kortu, basketbol sahası ve çok amaçlı sahalara akrilik zemin tercih uygulanmaktadır. Akrilik boyanın kuruması diğer boyalara nazaran daha kısa sürede olmaktadır. İçeriğinde inceltici olması bu sürede değişikliğe neden olmaz.

 

Akrilik Zemin Özellikleri Nedir?

Reçine ve sentetik dolgularla açık ve kapalı alanlar için uygulanan akrilik zemin yoğun kullanım şartlarına ve kimyasala karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Her türlü zemine rahatlıkla uygulanabilir. Akrilik zemin sürtünme, aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır.

 

Acryflex-T Standart Sistem

Acryflex-T Standard Sistem akrilik tenis kort sistemimiz ekonomik ve hızlı kategoride bir kaplamadır. Tercihan asfalt altyapı üzerine uygulanması tavsiye edilmektedir.

Acryflex-T Standard Sistem akrilik tenis kort sistemimiz ekonomik ve hızlı kategoride bir kaplamadır. Tercihan asfalt altyapı üzerine uygulanması tavsiye edilmektedir. Buna rağmen AQ Primer Epoxy Bariyer Astarı ile beton zeminlerde de performanslı bir kaplama oluşturur.

 

SİSTEM KOMPONENTLERİ

ACRYPATCH 367-C

ACRYPATCH 367-C yüksek dayanımlı akrilik latex bağlayıcılı,

silis kumu ve çimento ile karıştırlarak beton ya da asfalt

zeminlerde tamir amaçlı kullanılan akrilik latex polimerdir.

 

ACRYLIC PRIMER 367-28

Akrilik Primer 367-28 (beton için kullanılan bir primer olup, onarım ürünlerinin ve kaplama uygulamalarının daha iyi bir şekilde yapışmasına katkıda bulunur). Akrilik Primer 367-28 % 100 akrilik bir emülsiyondur ve sprey, rulo veya fırça ile tatbik edilebilir. Akrilik Primer 367-28 kullanıma hazırdır. Seyreltilmeye ihtiyaç duyulmaz.

 

ACRYLIC RESURFACER 367-30

ACRYLIC RESURFACER 367-30, konsantre %100 akrilik latex bağlayıcılı, silis kumu ile karıştırlarak beton yada asfalt zeminlere uygulanan tek komponentli bir akrilik latex polimerdir. ACRYLIC RESURFACER 367-30 tenis kort sisteminin uygulanacağı beton veya asfalt zeminin ve cushion sistemin aderansını arttırmak amacıyla kullanıldığı gibi mevcut akrilik yüzeylerin tekrar PRECOAT 367-200 Tenis Kort Boyası ile boyanması öncesi astar olarak da kullanılabilir.

 

PRECOAT 367-200

PRECOAT 367-200 özel granülimetrik quartz dolgulu %100 akrilik latex bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli bir kaplamadır. PRECOAT 367-200 oyun hızını kontrol etmek amacıyla belirli bir tekstüre yapıda formüle edilmiştir. Kauçuk squeege aparatla uygulanması quartz granüllerin zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir. oyun hızını kontrol etmek amacıyla ince quartz ile formüle edilmiştir. Kauçuk squeege aparatla veya rulo ile uygulanması quartz granüllerin zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir.

 

OVERLINE 367-F

OVERLINE 367-F %100 akrilik latex bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli bir çizgi boyasıdır. Akrilik sistem zeminlerde oyun alanlarının gerekli çizgi ve hatlarının belirlenmesinde kullanılır.

 

GLOSSCOAT 367-T

GLOSSCOAT 367-T şeffaf/renkli, özellikle PRECOAT 367-200 üzerine uygulanması için geliştirilmiş tek komponentli bir akrilik latex polimer verniktir. GLOSSCOAT 367-T tenis kortları, voleybol ve basketbol sahalarında PRECOAT 367-200 üzerine uygulanmak suretiyle yüksek dayanımlı yüzeyler oluşturur. Özellikle yeni kaplanmış zeminlerde çok iyi sonuç verir.(teknik şartname doğrultusunda tercihen kullanılır.)

 

Sistem Bileşenleri

Acrylic Primer 367-28(Akrilik Primer)
Acrylic Resurfacer 367-30(Akrilik Resurfacer)
Precoat 367-200(Akrilik Renk Katı)
Overline(Çizgi Boyası)
Glosscoat 367-F (UV koruyucu akrilik şeffaf vernik)

Sistemin toplam kalınlığı zeminin düzgünlüğüne bağlı olarak 1,5-2 mm aralığındadır.

Belediyelerin ve okulların spor zemin projelerinde, çok amaçlı basketbol, tenis, voleybol zeminlerinde ve bisiklet yolları, yürüyüş yolları, paten saha zeminlerinde ideal ve ekonomiktir.

Sistem bileşenleri tamamı saf akrilik polimer bazlıdır ve çevre dostu ürünler olup fenol türevi içermezler.

Acryflex-T Standart Sistem hakkında sormak istedikleriniz var mı?
Hemen sorun

 

Acryflex T Standart Sistem Nedir?

Yüksek kalitede Akrilik polimer ve UV ışınlarına dayanıklı pigmentlerle güçlendirilmiş formülasyonu ile uzun ömürlü, genellikle tenis kort zemin kaplaması olması yanında çok amaçlı açık alan basketbol ve voleybol saha zemin kaplaması olarak da kullanılan zemin kaplama sistemidir.

 

Acryflex-T Standart Sistem Ne İçin Kullanılır?

Belediyelerin ve okulların spor zemin projelerinde, çok amaçlı basketbol, tenis, voleybol zeminlerinde ve bisiklet yolları, yürüyüş yolları, paten saha zeminlerinde ideal ve ekonomiktir. Sistem bileşenleri tamamı saf akrilik polimer bazlıdır ve çevre dostu ürünler olup fenol türevi içermezler.

 

Acryflex-T Standart Sistem Özellikleri Nedir?

Acryflex-T Standart Sistem’in katman özellikleri;
Acrylic Primer 367-28(Akrilik Primer)
Acrylic Resurfacer 367-30(Akrilik Resurfacer)
Precoat 367-200(Akrilik Renk Katı)
Overline(Çizgi Boyası)
Glosscoat 367-F (UV koruyucu akrilik şeffaf vernik)

 

Acryflex-T Cushion Sistem
Acryflex-T Cushion Tenis Kort Kaplama Sistemi uluslararası standartlarda üretilmektedir. Acryflex-T Cushion özellikle asfalt alt yapı şartlarında mükemmel performansı, uzun ömürlü oluşu, cushion süspansiyonu ile oyuncuya sağlıklı ve yüksek performanslı bir oyun sağlar. Orta hızlı bir kort yüzeyi oluşturduğundan oyun refleksini kolaylaştırır.

 

SİSTEM KOMPONENTLERİ

ACRYPATCH 367-C

ACRYPATCH 367-C yüksek dayanımlı akrilik latex bağlayıcılı,

silis kumu ve çimento ile karıştırlarak beton ya da asfalt zeminlerde

tamir amaçlı kullanılan akrilik latex polimerdir.

 

ACRYLIC PRIMER 367-28

Akrilik Primer 367-28 (beton için kullanılan bir primer olup, onarım ürünlerinin ve kaplama uygulamalarının daha iyi bir şekilde yapışmasına katkıda bulunur). Akrilik Primer 367-28 % 100 akrilik bir emülsiyondur ve sprey, rulo veya fırça ile tatbik edilebilir. Akrilik Primer 367-28 kullanıma hazırdır. Seyreltilmeye ihtiyaç duyulmaz.

 

ACRYLIC RESURFACER 367-30

ACRYLIC RESURFACER 367-30, konsantre %100 akrilik latex bağlayıcılı, silis kumu ile karıştırlarak beton yada asfalt zeminlere uygulanan tek komponentli bir akrilik latex polimerdir. ACRYLIC RESURFACER 367-30 tenis kort sisteminin uygulanacağı beton veya asfalt zeminin ve cushion sistemin aderansını arttırmak amacıyla kullanıldığı gibi mevcut akrilik yüzeylerin tekrar PRECOAT 367-200 Tenis Kort Boyası ile boyanması öncesi astar olarak da kullanılabilir.

 

UNIRUBBER (CUSHION) 367-40

UNIRUBBER 367-40 özel granülimetrik kauçuk ve %100 yüksek performanslı latex bağlayıcı içeren pigmentsiz bir tenis kortu altyapı malzemesidir. UNIRUBBER 367-40, Acrylic Resurfacer 367-30 üzerine 3 ila 10 kat uygulanır. Böylece özel granülimetrik kauçuk partikülleri 1-3 mm kalınlığında sıkıştırılmış homojen bir kalınlık oluşturur.

 

PRECOAT 367-200

PRECOAT 367-200 özel granülimetrik quartz dolgulu %100 akrilik latex bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli bir kaplamadır. PRECOAT 367-200 oyun hızını kontrol etmek amacıyla belirli bir tekstüre yapıda formüle edilmiştir. Kauçuk squeege aparatla uygulanması quartz granüllerin zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir. oyun hızını kontrol etmek amacıyla ince quartz ile formüle edilmiştir. Kauçuk squeege aparatla veya rulo ile uygulanması quartz granüllerin zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir.

 

OVERLINE 367-F

OVERLINE 367-F %100 akrilik latex bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli bir çizgi boyasıdır.

Akrilik sistem zeminlerde oyun alanlarının gerekli çizgi ve hatlarının belirlenmesinde kullanılır.

 

GLOSSCOAT 367-T

GLOSSCOAT 367-T şeffaf/renkli, özellikle PRECOAT 367-200 üzerine uygulanması için geliştirilmiş tek komponentli bir akrilik latex polimer verniktir. GLOSSCOAT 367-T tenis kortları, voleybol ve basketbol sahalarında PRECOAT 367-200 üzerine uygulanmak suretiyle yüksek dayanımlı yüzeyler oluşturur. Özellikle yeni kaplanmış zeminlerde çok iyi sonuç verir.(teknik şartname doğrultusunda tercihen kullanılır.)

 

Sistem Bileşenleri
Acrylic Primer 367-28(Akrilik Primer)
Acrylic Resurfacer 367-30(Akrilik Resurfacer)
Unirubber 367-40 (Cushion Kaplama)
Precoat 367-200(Akrilik Renk Katı)
Overline(Çizgi Boyası)
Glosscoat 367-F (UV koruyucu akrilik şeffaf vernik)

Sistemin toplam kalınlığı zeminin düzgünlüğüne bağlı olarak 2,5-3 mm aralığındadır.

Türkiye’de ve dünyada pek çok deneyimli uygulayıcı firmalarının yüzlerce korta imza attığı ürünümüz aynı zamanda ekonomik oluşundan dolayı tercih edilmektedir.

Tenis kulüpleri, üniversitelerin spor birimleri, askeri tesisler, oteller, toplu konutların spor saha zeminlerinde kaliteli ve performansı bir sistem oluşturur.

Sistem komponentlerin tamamı saf akrilik polimer bazlıdır ve çevre dostu ürünler olup fenol türevi içermezler.

 

Acryflex-T Cushion Sistem hakkında sormak istedikleriniz var mı?
Acryflex-T Cushion Nedir?

Acryflex-T Cushion sporcular için sağladığı mükemmel performans ve uzun ömürlü oluşuyla bilinen zemin kaplama sistemidir. Cushion süspansiyonu ile oyuncuya sağlıklı ve yüksek performanslı bir oyun sağlar. Oyun reflexini kolaylaştırır.

 

Acryflex-T Cushion Sistem Nerelerde Kullanılır?

Tenis kulüpleri, üniversitelerin spor birimleri, askeri tesisler, oteller, toplu konutların spor saha zeminlerinde kaliteli ve performansı bir sistem oluşturur.

 

Acryflex-T Cushion Sistem Özellikleri Nedir?
Acrylic Primer 367-28(Akrilik Primer)
Acrylic Resurfacer 367-30(Akrilik Resurfacer)
Unirubber 367-40 (Cushion Kaplama)
Precoat 367-200(Akrilik Renk Katı)
Overline(Çizgi Boyası)
Glosscoat 367-F (UV koruyucu akrilik şeffaf vernik)