Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yılların verdiği tecrübeyle müşteri, kalite ve fiyat memnuniyetini esas alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

İLETİŞİM

Epoksi Agrega Taş Döşeme

Epoksi Agrega Taş Döşeme

Epoksi Agrega Taş Döşeme

Artek Zemin ->> Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme


ÇAKIL TAŞI ZEMİN KAPLAMALARI

Tekrarlanan Şekıller Ve Motıflerle, Parça Parça Oluşturulan Bır Yapboz Gıbı, Doğa Yapılarını Güçlendırır ve Dayanıklılık ve Estetığı Sağlar...

 

Tarkett  Gefloor  Forbo  Befloor

 

Çakıl taşları ve çeşitli tonlardaki granülometrik agregalar gibi yeryüzünün doğal malzemelerini renkli hidrolik harçla birleştirerek doğal, estetik ve yüksek mukavemetli zeminler oluşturmaktayız. Ana maddesi köpük taşı, kireç ve alkali olmayan çimento ilavesiyle oluşan dekoratif mozaik ve çakıltaşı zemin kaplamaları, dış mekanların düzenlenmesi, araç rampaları, kaldırımlar, meydanlar ve diğer yoğun trafiği olan alanlar için uygundur.

 

Sağlamlığı ve kaymayı önlemesi nedeniyle havuz çevresi ve deniz kenarı alan düzenlemelerinde idealdir. Uygulanacağı yüzeye göre farklı ton ve dokuları mevcuttur. Malzemenin tümünde mozaik ve çakıltaşlarının bulunduğu versiyonu grobeton üzerine kaplama olarak uygulanır. Kalınlığı genellikle kullanıma bağlı olarak 5 ile 7 cm arasında değişir.

 

Epoksi Agrega Taş Döşeme

 

OZELLİKLER

Lav ve kireçtaşı esaslı çakıltaşı ve seramik içerikli dekoratif kaplamadır.

Kullanıcı ve çevre dostudur.

Doğal zemin görüntüsü ile döşeme için idealdir.

Dayanıklılığı mükemmeldir.

Bakımı ve onarımı kolaydır.

Yağ ve diğer lekelerin temizlenmesi kolaydır.

Zorlu çevre koşullarına dayanıklıdır.

Çeşitli renkleri mevcuttur.

 

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış zeminler için uygundur. Otopark alanları-Yürüyüş yolları-Bisiklet yolları-Avlular-Yollar-Kamu parkları-Ofis binaları-Peyzaj planları – Okullar – Yürüyüş yolları – Ağaç çukurları – Bahçe tasarımı – Yüzme havuzu çevresi – Engelli erişimi rampaları – Çatı terasları ve balkon, beton gibi tipik olarak karşılaşılan taşıyıcı alt tabakalar üzerinde kullanım için uygundur.

Bina park bahçeler teras balkon koşu ve yürüyüş yolları araç otopark garajlar kaldırım Yaya ve araç trafiğine uygundur.

 

YÜZME HAVUZU VE ÇEVRESİ DOĞAL TAŞ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

Yüzme havuzu etrafında bulunan standart seramik kaplamalarına istinaden çok daha kapsamlı özellikleri ile su geçirgen doğal taş kaplama sistemidir.

Havuz sporlarından sonra zemine damlayan su taneciklerini yutar ve ayak teni ile taş kaplamasının arasındaki temasta kayma risklerini, su birikintilerini ortadan kaldırır.

50 +100 °C hava şartlarına kadar dayanıklı bir bağlayıcı yapıya sahiptir
Su geçirgen bir yüzey oluşturur
Çevre dostudur ve insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaz
Çimen büyümesini kısıtlamaz
Solventsiz ve kokusuzudur
Dış veya iç kullanım için uygundur
Ultra viole ışınlarına karşı renk değişimi olmaz.
Havadaki nem ile sertleşen bir reçine bağlayıcıdır
Agrega Doğal Taş Zenin Kaplama Galeri

 

Agrega doğal Taşın Avantajları!

İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin bir mekanda/alanda en çok kullanılan alan zemindir, En çok merak edilen sorulardan biri de iç mekan veya dış mekan zeminler için her gün biraz daha gelişen dünyamızda yenilikleri aramak, bulmak ve doğru firmayı bulup yaptırmaktır.

 

Epoksi Agrega Taş Döşeme

 

Zeminlerde dekoratif doğal agrega taş mermer döşeme ve diğer zemin kaplamalarına göre ucu açık desene renge sahiptir, özel tasarım yaptırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar.

 

Sağlıklı mıdır ?

Antibakteriyel, sağlıklı ve hijyenik bir kaplama döşeme malzemesidir. Oluşumu açısından granit doğal taşını incelediğimizde, granit sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir. Granit gelişim sürecinde sıvı magma içerisinde formunu oluşturur ancak lav gibi yeryüzüne çıkmaz. Yavaş soğuma sonucu hepsi gelişme imkânı bulurlar.

 

Atmosfer etkilerinden yoksun olduğu için granit, çok yoğun ve gözeneksiz bir taştır. Aşınmaya, darbeye ve basınca dayanıklı olan, yapı içi iklimi sabit tutabilen granitin güzel renkli bir yapısı vardır ve cilayı da kabul eder. Parlaklığını içerisindeki kuvarstan aldığı için graniti ayrıca parlatmaya gerek yoktur zaman zaman cila sürülerek bakımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sıradan deterjanlar granitin temizliği için yeterlidir, temizlik için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

 

Epoksi Agrega Taş Döşeme

 

Doğal taşlar hem sağlıklı hem de bakım gereksinimi en az olan dekorasyon malzemesi olması sebebiyle fazla tercih edilmektedir. Bakım için tek yapmanız gereken dış mekanlarda taşları yıkamak, iç mekanlarda ise sadece üzerindeki tozu almak yeterlidir.

 

Taş zeminler yani mermer zemin kaplama ve granit zemin kaplama tüm bu özellikler düşünüldüğünde ve diğer malzeme fiyatları ile kıyaslandığında en ekonomik mimari dekorasyon kaplama ve döşeme malzemeleridir.

 

Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme Nedir?

Agrega, betonun hammaddesini oluşturan kum ve çakıl (ya da kırmataş) karışımıdır. Agrega zemin kaplama ise İç ve dış zeminler için uygundur. Otoparklar -Yürüyüş yolları-Bisiklet yolları-Avlular-Yollar-Kamu parkları-Ofis binaları-Peyzaj planlamaları – Okullar – Yürüyüş yolları – Ağaç çukurları – Bahçe tasarımı – Yüzme havuzu çevresi – Engelli erişimi rampaları – Çatı terasları ve balkon, beton gibi alanlarda taşıyıcı alt tabakalar üzerinde kullanım için uygundur.

Bina park bahçelerinde, teras ve balkon koşu ve yürüyüş yolları araç otopark garajlar kaldırım gibi alanların yoğun trafiğine uygundur.

Yüzme havuzu etrafında da kullanılmaktadır. Standart seramik kaplamalarına nazaran çok daha kapsamlı özellikleri ile su geçirgen doğal taş kaplama sistemidir.

Havuz sporlarından sonra zemine damlayan su taneciklerini yutar. Kayma riskini, su birikintilerini ortadan kaldırır.

Epoksi Agrega Taş Döşeme

Epoksi Agrega Doğal Taşın Avantajları ve Özellikleri

50 +100 °C hava şartlarına kadar dayanıklı bir bağlayıcı yapıya sahiptir

Su geçirgen bir yüzeye sahiptir.

Çevre dostudur ve insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaz.

Çimen büyümesini kısıtlamaz.

Solventsiz ve kokusuzudur.

Dış veya iç mekan kullanımına uygundur.

Ultraviole ışınlara maruz kaldığında renk değişimi olmaz.

Havadaki nem ile sertleşen bir reçine bağlayıcıdır.

İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin bir mekanda/alanda en çok kullanılan alan zemindir,

Zeminlerde dekoratif doğal agrega taş mermer döşeme ve diğer zemin kaplamalarına göre ucu açık desene renge sahiptir, özel tasarım yaptırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar.

 

Agrega Doğal Taş Nedir?

Agrega, betonun ham maddelerinde olan kum ve çakıl taşlarının (veya kırmataş) karışımıdır. Agrega dolgu malzemesi ve yapay taş beton oluşturmak için bazı malzemeler ile birlikte belirli ölçülerde kullanılan bir üründür. Doğal agrega, dere yataklarından, deniz kıyıları ya da kum ocaklarından elde edilir.

Epoksi Agrega Taş Döşeme

 

Doğal Taş Döşeme Nedir?

Doğal taş, çekme dayanımı çok düşük ancak basınç dayanımı yüksek olan bir yapı malzemesidir. Doğal taşın döşeme kaplaması olarak kullanılıp kullanılamayacağı taşın fiziksel ve kimyasal yapısına ve ocaktan çıktıktan sonra gördüğü işlemlere bağlıdır.

 

Doğal Taş Zemin Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Doğal taş uygulamasının yapılacağı zemin düzgün olmalıdır.
Taşa ve zemin türüne uygun bir yapıştırıcı seçilmelidir.
Doğal taş zeminini yapan kişinin bu alanda usta olması şarttır. Bir usta tarafından yapılmazsa işlem kötü sonuçlanabilir.Ürünlerimiz

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM