Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yılların verdiği tecrübeyle müşteri, kalite ve fiyat memnuniyetini esas alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

İLETİŞİM

Karo Halı Kaplama

Karo Halı Kaplama

Karo Halı Kaplama

HALI KAPLAMASI NASIL YAPILIR
Halılar çeşitli şekillerde yere monte edilir. TS 5627'de bunun için dört yöntem açıklanmıştır:

halı kaplama fiyatları istanbul Germe metodu ile döşeme

halı kaplama m2 fiyatı Tamamen yapıştırma ile döşeme

halı kaplama metrekare fiyatları Kısmen yapıştırma ile döşeme

halı kaplama modelleri Serbest döşeme

 

Tarkett  Gefloor  Forbo  Befloor

 

Halıların uygulanacağı yüzeyin kuru, düzgün, çatlaksız ve tozsuz olması gerekir. Her tür şap, düzgün yüzeyli betonarme döşeme ve karo kaplamalar bu halılara altlık olabilir. Yürümede daha fazla esneklik sağlamak, ısı ve ses yalıtımını artırmak için bu tür halıların altına keçe serilmesi tavsiye olunur.

 

Bir halının normal kullanım ömrü boyunca yeni gibi kalmasını sağlamanın dört önemli koşulu vardır:

halı kaplama nasıl yapılır Uygun hali kalitesinin doğru seçimi.

halı kaplama örtüsü Halının usulüne uygun bir şekilde döşenmesinin sağlanması.

halı kaplama pendik Kirlenmenin olanak ölçüsünde önlenmesi.

halı kaplama uygulaması Düzenli ve uygun bir temizleme yönteminin seçilmesi.

 

Karo Halı Kaplama

 

Neden Karo Halı Zemin Kaplaması Tercih Etmeliyiz?
Karo halı, 50×50 cm, 60×60 cm vb ölçülerdeki kare parça halıların birleşiminden oluşan halı çeşididir. En çok bilinen Polyamid (PA) ve Polipropilen (PP) iplik cinsleriyle üretilir. Yüzeydeki iplik hav yapısına göre de çeşitlere ayrılmaktadır;

Hav : Karo halı üst kısmındaki yüzeyi oluşturan iplik üst kısmana hav denir.

Bukle Havlı (Loop Pile): hav yüzeyi kesilmemiş buklelerden meydana gelen halı çeşididir.

Kesik Havlı (Cut Pile): Kesik hav ipliklerinden oluşan yüzeye sahip karo halı dokusudur.

Kesik ve Bukle Havlı Halı: (Cut & Loop Pile) Kare halı kesik uçlu hav iplikleri ve buklelerin kombinasyonundan oluşur.

 

Özellikle Ticari tip mekan zemin kaplama çözümü olarak; Kalite, Renk ve desen çeşitliliği açısından günümüzde en çok kullanılan zemin döşeme malzemesi olarak öne çıkmış bulunmaktadır.
Karo Halılar kaplama çeşitleri ile; mekanlarınız da estetik bir görünüm sağlar. Konfor ve hijyen sizin için olmazsa olmaz bir koşul ise kullanmanız gereken zemin döşeme malzemesi olacaktır.

Yangın standartlarına uygun olan tüm halı kaplama çeşitlerimiz ISO 9001, ISO 14001, CRI Plus, Leed Credit, CE sertifikalarına sahip olmasının yanı sıra Akustik Performansı, Ses yalıtımı ve statik enerji dayanımı yüksektir.

 

Voxflor karo halılar, Tessera karo halılar, AZM karo halılar, Flotex halılar vb her yönden avantajlı bu döşeme ürünlerimiz ile; ofis zeminleri, sinema ve tiyatro salonlarında, konferans, konser ve kongre salonlarında, ticaret merkezlerinde, fabrikaların yönetim ofislerinde, hava alanlarında, fuarcılık sektöründe, kamu ofis alanları, oteller ve yönetim ofislerinde, banka yönetim binaları ve şubelerinde, devlet dairelerinde kullanılabilmektedir.

 

Karo Halı Kaplama

 

Karo Halı Zemin Kaplamasının Avantajları
Genelde yükseltilmiş döşeme üzerine olduğu kadar, betonarme döşeme üzerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Zemin tasarım seçeneklerini artırmak için LVT zemin kaplama ile kombin yapılıp kullanılabilir.

 

En önemli avantajları ise döşenmiş olan halının bütün olarak değil gerektiğinde lokal müdahale ile istenilen belirli kısımlarının sökülüp değiştirile bilmesidir. Ayrıca zeminde farklı renkler farklı kombinasyonlarla kullanılarak istenen desenler oluşturulabilmektedir. kare halı – ebatlandırılmış halıların bir başka avantajı da fire oranını düşürerek toplamda daha ekonomik olmasıdır.

 

Kare halılar, hijyeniktir, koku, nem, rutubet yapmaz, temizlemesi oldukça kolaydır. Bu sebeple ofis, showroom, büro, şube gibi iç mekan alanlarında sıkça kullanılır. Antistatiktir, ortamda oluşan elektriği insan vücuduna aktarmaz, insan vücudunda bulunan elektriği topraklar.

 

Karo Halı Modülarite
Farklı kapalı ve açık ofis sistemlerine sahip olan modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esneklik düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler sistem zeminler, yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir ve yeniden düzenleme masrafını azaltır.

 

Karo halılar uygulanırken; modüler zemin tasarımına uygun telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.

 

Maksimum tasarım esnekliği, maksimum dizayn ve renk esnekliği
Hızlı ve kolay uygulama tekniği
Güçlü mimari teknik destek olanağı sağlar.
Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması.
Zarar görmüş ya da lekelenen kısımların tekrar revize edilmesi veya onarılması
En ufak ayrıntılara hızlı müdahale edilebilir ve yenilenebilir.
Diğer zemin sistemleri ile uyumluluk (Yükseltilmiş döşeme, LVT, SPC, LVP vb)
Karo Halı Uygulama Alanları
Tüm ticari tip kapalı alanlarda kullanılabilmesi mümkündür. Açık ve kapalı ofis zeminleri vb alanlarda çokça tercih edilmektedir. Özellikle ticari tip ofis zeminlerinde tercih edilen kare halılar, akustik zemin isteği için idealdir.

 

Karo Halı Kaplama

 

Ofis – Büro Zeminleri
Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
Kongre Salonu Zeminleri
Tiyatro Salonu Zeminleri
Sinema Salonu Zeminleri
Fuar Alanı Zeminleri
Otel Zeminleri
Bazı Restoran Zeminleri
Mağaza – Showroom Zeminleri

 

HALI ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ
halı döşeme malzemeleri Halıların akustik yalıtımı yüksektir. Darbe ve konuşma sesini absorbe ederek yankılanmayı engeller.

halı döşeme nasıl yapılır Üzerine basıldığında, yüksek yaylanma özelliğinden konfor hissi verir.

 

halı kaplama birim fiyat Halıların yanmaya karşı dirençli olması ve yanık izi bırakmaması istenir. Yün haklar, içerdiği yün elyaftan dolayı doğal olarak sigara yanıklarına karşı dirençlidir.

halı kaplama firmaları Halıda, sürtünmeden dolayı oluşan statik elektriklenmenin düşük olması gerekir.

 

halı kaplama fiyat Üzerine konulan ağır eşyalar kaldırıldığında, eşya izlerinin kısa sürede kaybolması istenir.

 

halı kaplama fiyatı Yürüme kolaylığı sağlar. Bir halı üzerinde yürüyen bir insan tarafından hissedilen, halının üzerinde yürünürken meydana gelen kinetik enerjiyi azaltma özelliğidir.

halı kaplama fiyatları Işık, su, temizleme reaktifleri gibi muhtelif etkenlere karşı rengini muhafaza etme özelliğine sahip olmalıdır.

 

Diğer döşeme kaplamaları gibi, halı seçiminde de dikkat edilecek hususların başında seçilecek ürünün kullanım amacına uygunluğu gelmektedir. Bugün yapı teknolojisindeki ilerlemeler sonucunda ev ve işyeri gibi değişik kullanım amaçlarına uygun yeterlilikte, değişik kalite ve renklerde çok değişik halılar üretilmektedir.

 

Karo Halı Kaplama

 

HALI TEMİZLİK VE BAKIMI
Kırıntı ve döküntülerin halıya zarar vermemesi için günlük temizlik yapılmalıdır. Kırıntı ve döküntüler liflere ve halının tabanına zarar vereceğinden bu tür maddeler vakumlama ile her gün temizlenmelidir.

 

HALI KAPLAMA FİYATLARI
Halı kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Halı kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0 212 620 65 84 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

 

Karo Halı Kaplama

 

Kuruluşunuzun benzersiz gereksinimlerine en uygun karo halı kaplamasını seçmenize yardımcı olmak için, insanların karo halı döşemeleri seçerken yaptıkları en yaygın hatalardan kaçınmanızda yardımcı olmak için 10 ipucu paylaşıyoruz.

 

Karo Halı Kaplamaları Seçerken İşinize Yarayacak 10 Tavsiye

 

1) UYGUN HALIYI SEÇİN
Ticari modüler halı için tek bedene uygun bir çözüm yoktur. Kuruluşunuz çok yoğun ise ve her gün birçok insan bu alanı kullanıyorsa, yarım düzine insan tarafından kullanılan küçük bir ofisten farklı gereksinimleriniz olacaktır.

 

TARR dereceleri, seçtiğiniz karo halılarının ne kadar dayanıklı olduğuna dair net ve objektif bir göstergedir. Farkı sınıflandırmalar, farklı kullanım durumları için uygundur. Bu nedenle kuruluşunuzun gereksinimlerine uygun TARR derecesine sahip karo halıları seçtiğinizden emin olun.

 

Karo Halı Kaplama

 

2) SADECE ESTETİĞE ODAKLANMAYIN
Döşeme, bir alanın genel estetiğine bir katkıda bulunur. Ancak, gelecek yıllar boyunca iyi görünmeye devam eden halı istiyorsanız; renk, desen ve tasarımın ötesine bakmalısınız.

 

3) TOPLAM TUTARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN
Döşeme ömrü boyunca, satın alma fiyatı asgari düzeydedir. Yalnızca kurulum için, görünüşte benzer karo halıları arasındaki maliyet farkları şaşırtıcı olabilir. Döşeme hazırlık, kurulum ve değiştirme maliyetleri ürün fiyatlarını şişiriyor.

 

4) HANGİ KURULUM İŞLEMLERİNİN GEREKLİ OLDUĞUNU VE NE OLMADAN NE YAPAMAYACAĞINIZI ANLAYIN
Birçok montajcı size döşeme montajı için sabit bir maliyet sağlayacaktır. Bununla birlikte, halı imalat işlemindeki değişikliklere artık, aşağıdakiler dahil birçok geleneksek montaj maliyetini ortadan kaldıran ürünler seçebilirsiniz.

 

Yapıştırıcı sökme : Advers kimyasal reaksiyonları önlemek için yeni döşemeler kurulmadan önce alt döşemeden eski yapıştırıcının alınması gerekiyordu. Şimdi, reaktif olmayan yapıştırıcı ve arkalıkları olan ürünleri belirleyebilir ve bu yoğun sürece duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabilirsiniz.


Alt zemin seviyelendirme : Bazı karo halılar, alt zemindeki tüm yumruları ve tümsekleri gösterir. Bununla mücadele etmek için çoğu montajcı, herhangi bir düzensizliği gidermek için alt zemine yağsız bir kaplama uygulanır.


5) ATTİC STOCK SATIN ALMAYI UNUTMA
Karo halıların güzelliği, hasar görmesi durumda kolayca değiştire bilmeleridir. Ancak yalnızca uygun karo halılarınız varsa bu durum mevcuttur. İhtiyacınız olandan fazla halı döşemesi almak gereksiz olabilir, ancak kazalara önlem alabilirsiniz.

 

6) GARANTİ BELGESİNİ İNCELEYİN
Üretici garantileri genellikle inanılmaz derece karmaşıktır. Bazı garantiler zaman sınırlıdır. Bu nedenle korumanız karo halılarınız ömrünün sonuna ulaşmadan çok önce geçebilir.

 

7) HALINIZIN SAĞLIK VE MUTLULUK ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ DÜŞÜNÜN
Çalışanlar ayakları üzerinde çok zaman harcıyorlarsa, kas yoğunluğunu ve yorgunluğunu azaltmak için yeterli ayak altı desteği sağlayan zemine ihtiyacınız vardır.

Yüksek ortam gürültüsü seviyeleri artan stres seviyelerine bağlıdır, bu nedenle iyi bir akustik profil ile halı seçmek önemlidir. Özellikle büyük, açık alan yerlerde.

 

8) YÜZ AĞIRLIĞINI, DAYANIKLILIKLA ŞAŞIRMAYIN
Birçok kişi, elyaf yüz ağırlığının halı dayanıklılığının belirlenmesinde önemli bir rol oynadığını varsaymaktadır, ancak durum böyle değildir. Yüksek tüylü ürünler yüksek yüz ağırlığına sahip olacak, ancak daha kısa tüylü halı döşemelerinden daha az dayanıklıdır, çünkü daha kısa iplik ezilme veya ayak altından bükülme olasılığı daha düşüktür.

Eğer dayanıklılık en önemli önceliklerden biriyse, halıyı aşınma ve yıpranma benzeri tasarım ve fayans desteklerinden korumakta diğer faktörler daha büyük bir rol oynar.

 

9) MODÜLER HALI FAYANSLARININ ESTETİĞİNİ KUCAKLAYIN
Modüler halı alırken insanların yaptığı yaygın hatalardan biri de dikişsiz halının görünümünü yeniden yaratmaya çalışmaktır. Gerçekten iyi dikiş yapan fayansları bulmak mümkün olsa da, desenli fayanslar istiyorsanız, dikişlerin görünür olması muhtemeldir.

 

10) HALINIZI KORUMAYI UNUTMAYIN
Tesisiniz giriş noktalarında rastlanan bir ürün olmadan, insanların ayakkabılarındaki tüm nem ve pislikler halı üzerinde izlenir. Kir halıya girdiğinde, zımpara kağıdı gibi halı liflerinde aşınır ve görünümdeki bozulmayı hızlandırır.

 

Bununla birlikte, kademeli bir giriş sistemi kurarak %80 kadar zararlı nemin, kirin ve tozun halınıza bulaşmasını önlemek mümkündür . Giriş sisteminin uygun olamayacağı daha küçük alanlarda, paspasları benzer bir etki için kullanabilirsiniz.Ürünlerimiz

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM