Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yılların verdiği tecrübeyle müşteri, kalite ve fiyat memnuniyetini esas alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

İLETİŞİM

Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan Zemin Kaplama

Artek Zemin ->> Poliüretan Zemin Kaplama | Spor Salonu Poliüretan Zemin Kaplama | Poliüretan Zemin Kaplama m2 Fiyatları | Poliüretan zemin kaplama nasıl yapılır | Poliüretan zemin Kaplama Malzemeleri | Poliüretan zemin Kaplama Nedir | Poliüretan Telefon Kaplama | Poliüretan zemin Kaplama Özellikleri...

 

Tarkett  Gefloor  Forbo  Befloor

 

Poliüretan zemin kaplama daha çok spor salonlarında, beton ve çelik yüzeylerde uygulanır. Uygulaması derzsiz yapılır. Self levelling tarzında uygulaması yapılır ve çift komponentlidir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama

 

Kullanım alanların göre mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. İç ve Dış mekanlarda uygulanabilen poliüretan kaplama, güneş ışınlarına, çatlamalara ve her türlü aşınma ve deformasyonlara karşı mukavemet gösterir.

 

Spor salon zeminleri (basket&voleybol sahaları, teniz kortları, jimlastik salonları),
Soğuk hava depoları,
Depolar, antrepolar, açık mekan stok alanları,
Üretim tesisleri,
Hangarlar, showroomlar, ofisler,
Sağlık alanları, hastaneler, laboratuarlar,
Sterilizasyon alanları,
Oto garajları,
Teraslar ve balkonlar,
Gizli derelerde,
Her türlü su yalıtımında,
Temellerde, kanal ve yapay göletlerde,
Su izolasyonu için seramik ve mermer zemin altlarında,

Poliüretan (PU) Zemin Avantajları
Pu zemin yapısındaki elastikiyeti sayesinde derzsiz uygulanır.
Özellikle teraslarda ve yüksek katlarda binanın artçıl sarsıntılarından etkilenmez, çatlama ve yırtılma yaşanmaz.
Rahat temizlenir ve hijyeniktir. Bakteri barındırmaz.
Geniş ısı aralığında özelliğini korur.
Su geçirimsizdir. Bu yüzden teraslarda ve otopark üstlerinde tercih edilir.
Bakımı ve tamiri kolaydır.
Güneş ışınlarına yani UV ışınlarına dayanımı yüksektir.
Renk solması kolay kolay yaşanmaz.
Ral K7 kataloğundaki tüm renkler rahatlıkla uygulanır.
Betona uygulanabildiği kolaylıkta metal yüzeye de uygulanabilir.
-30ºC ve +90ºC sıcaklıkları arasında çalışabilir, sorun çıkarmaz. Özelliğini koruyabilir.
Adrens özelliği yüksektir, yani tutuculuğu iyidir.
Çatlamalarda kopmaz, köprü vazifesi görür.

 

Poliüretan Zemin Kaplama

 

Alt katmanı çift kompenat yapıştırıcı ve 4-6-8-Ve 10 mm kalınlıklarında SBR Kauçuk rulo üzerine gözenek kapatıcı ara kat poliüretan macun uygulaması ile üst tabakası 2 mm kalınlığında self poliüretan kaplama uygulanan. Poliüretan bazlı mat boya ile sonlanan spor zemin sistemidir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Uygulaması

İlk olarak uygulama yapılacak zemin etüt edilir Mevcut zemine göre ön hazırlığı yapılır. Yüzey hazırlığı tamamlandıktan temizlik yapılır Uygulama yapılacak yüzey pürüzsüz, dalgasız, kot farkları olmayan, kumlama yapmayan, helikopter ile perdahlanmış sağlam bir beton zemin yüzey olmalıdır. Beton zemin yüzeyinde kot farklılıkları veya pürüzlülük var ise selflevelling tesviye şapı ile giderilir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama


Poliüretan Kaplama Zemin Özellikleri
Yekpare uygulama olanağı,
Sıvı izolasyonu,
Sürtünme ve aşınmalara karşı dirençli,
Geniş renk seçeneği,
İstenildiği taktide renk ve desen değiştirebilme imkanı,
Kolay temizlik ve hijyen sağlar,
Bakim maliyeti gerektirmez,
Estetik ve sıra dışı görünüm,
Aşınmaya karşı yüksek dayanım sağlar,
Zeminde kaymaz olmaz,
Ultraviyole ışınlara karşı dayanıklıdır,
Çatlamaz, matlaşmaz,
80 C ve 30 C sıcaklıklara dayanabilir,
İç mekan ve dış mekanlarda kullanılabilir,
Toz tutmaz Malzemenin uygulanacağı zeminin pürüzsüz ve düzgün olması, eğimli olmaması ve rutubetten tamamen arındırılmış olması gerekmektedir..

 

Poliüretan Zemin Kaplama


Poliüretan Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Poliüretan zemin kaplamaları kapalı spor salonları, basketbol, voleybol, tenis kortları, jimnastik, güreş ve diğer tüm salon oyunlarında, ofis ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren mağazalarda olmak üzere daha birçok meslek grubuna ait üretim ve teşhir alanlarında steril, ve yüksek mukavemetli olmasından dolayı tercih edilmektedir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Nedir?

Poliüretan zemin kaplama, güçlü yapışma özelliği ile iki bileşenden oluşan elastik yapıya sahip bir zemin kaplama türüdür. Uygulama alanı açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu uygulama her türlü çelik yüzeye uygulanabileceği gibi, beton yüzeylerde de zemin kaplaması olarak kullanılabilir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama

 

Esnek yapıda olması nedeniyle yaya trafik yoğunluğunun olduğu yerlerde daha çok tercih edilmektedir. En yoğun kullanıldığı alan ise spor salonlarıdır, üst düzey su izolasyonu sağlar ve bu yüzden dış cephelerde, balkonlarda, teraslarda tercih sebebidir. Fabrika ve ofis zeminleri için de uygulanabilmektedir. Poliüretan Zemin Kaplama uygulamalarını uzman ekiplere yaptırmak hata riskini düşürmektedir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Özellikleri

Poliüretan zemin çatlak kapatma özellikli, düzgün yüzey, mat ya da parlak dış kat tercihli zemin kaplama sistemidir. Derz dolgusuz ve dikişsiz tek parça olarak, istenilen renk seçeneklerine göre uygulama avantajları bulunur. Poliüretan zemin kaplama uygulamasını özellikle orta – ağır kimyasal ve mekanik etkilere maruz kalan zeminler için tercih edilebilir.

 

Poliüretan zemin kaplama; her türlü dış ve iç mekân için rahatlıkla uygulanan bir üründür. Yüksek aderansa (Beton ile çelik çubuk arasında kenetlenmeyi sağlayan kayma gerilmesine aderans adı verilir.) sahip olup, açık hava şartlarına ve güneş ışınlarına karşı mukavemet gösterebillir.

 

Poliüretan zemin kaplamaları; kapalı spor salonları, (voleybol, basketbol, tenis kortları, güreş ve jimnastik gibi) diğer tüm salon oyun alanları, ofis / çalışma odası ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren mağazalar başta gelmek üzere daha birçok meslek grubuna ait üretim ve sergi alanları için steril ve yüksek dayanıklılığı nedeniyle tercih edilir. Ayrıca teras, balkon, çatı ve dere olukları, bina temelleri ve temel perde duvarları beton yapıları, fayans altı ıslak alanlar, çiçeklikler, suya ve korozyon, bina dış cepheleri, ahşap ve sac türü uygulamalarında suya karşı tercih edilebilir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama

 

Poliüretan Zemin Kaplama Tercih Edilmesi Gereken Durumlar

Poliüretan zemin daha detaylı olarak incelendiğinde poliüretan kaplamanın esnek bir yapısı olduğu anlaşılmaktadır. Bu esneklik poliüretan kaplamanın tercih sebebidir. Eğer kaplama yapılacak zeminde, aşağıdaki özellikler varsa poliüretan kaplama seçilebilir.

Çatlama olasılığı yüksek,
Soğuk,
Spor sahası amaçlı kullanıma açık,
Beton, şap, seramik zemin,
Sağlam, güçlü ve pürüzsüz yüzey


Poliüretan Kaplama Nedir?

Orta-ağır derecede mekanik ve kimyasal dış etkilerle karşılaşan zeminler için kullanılan, düzgün yüzeyli, çatlak örtme kabiliyetine sahip, yarı esnek, temizliği rahat, hijyenik, poliüretan bazlı self leveling, mat ya da parlak yüzeyli zemin kaplama sistemidir.

 

Poliüretan Kaplama Ne İşe Yarar?

Poliüretan kaplama ,karmaşık yapıya sahip bir tür sünger olarak bilinmektedir. Bu sünger ile yapılan kaplama ısı yalıtımında kullanılır. Esnek ve sert yapıda olan çeşitleri bulunmaktadır. Esnek olanı evlerde kullanılırken sert yapıda olan esneklik istenmeyen zeminlerde kullanılabilir.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Poliüretan zemin kaplama yapımı; alt katmanda 8 ile 10 milimetre kalınlığı olan SBR kauçuk üzerine, gözenekleri kapatan astar uygulamadan başlar. Üst kısım ise 2 milimetre kalınlığında olan poliüretan elastormerden oluşan mat boya ile bitişi sağlanan zemin kaplama sistemidir.

 

Poliüretan Zemin Fiyatı Ne Kadar?

Poliüretan zemin fiyatları kaplanacak olan alanın büyüklüğüne ve kullanılacak olan poliüretan zemin ürününün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

 

Poliüretan Boya Ne Demek?

Poliüretan boya epoksi veya poliüretan zemin kaplamalarına renk vermek amacıyla ya da tek başına beton vb. başka bir zemini renklendirmek ve tozumasız bir alan elde etmek için kullanılan çok yönlü bir kaplama türüdür. Poliüretan boya su geçirmemektedir.

 

Poliüretan Boya Nasıl Yapılır?

Öncelikle temizlenmiş yüzeye bir kat PU570 Poliüretan astar uygulanması yapılır. Uygulamadan 30 dk geçtikten sonra üzerine PU570 Poliüretan Astar uygulaması yapılır. Macun gerekirse 1-2 saat sonra dolgu macunu ince katlar halinde uygulanır. Üzerine tekrar PU570 Poliüretan Astar atılır.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?
Kimya ve ilaç sanayi.
Üretim alanları ve depolar.
Uçak ve motor bakım atölyeleri.
Okullar, kütüphaneler, sergi ve fuar alanları
Oteller, sosyal alanlar.
Alışveriş merkezleri, mağazalar ve marketler.
Hastaneler, huzurevi ve muayenehaneler.
Garajlar, depolar.Ürünlerimiz

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM