Fabrika Epoksi kaplama

Fabrika Epoksi kaplama | TEKSTÜRLÜ EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

 

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA TEMİZLİĞİ VE BAKIMI
Genel olarak ıslak vakumlu mekanik sıyırıcı en uygun uygulamadır. Bez ve kova ile yıkama önerilmez. Hijyen koşullarının çok önem taşıdığı koşullarda bakterisit solüsyonu kullanılabilir ve 60- 80ºC sıcaklıklarda buharlı temizleme önerilir. Aşındırıcı kimyasal maddelerin dökülmesinin söz konusu olduğu okullarda, yüzeyin en kısa süre içinde temizlenmesi gerekir.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI
Epoksi zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0 212 620 65 84 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

 

İş güvenliğinin öncelikli olduğu imalat sektörlerinde ve ıslak ortamlarda kaymaz olduğundan yüzey daha kullanışlı haldedir. Ayrıca kamyon yükleme rampalarında yükleme ve boşaltma yapılırken yüzey kaymaz olduğundan güvenilir bir sistemdir. Fabrika alanlarında otoparklarda, depolarda ve imalat sektöründe tercih edilen bir kaplama çeşididir.

 

Epoksi esaslı, çift bileşenli, tekstürlü yapıya sahip yoğun trafiğe uygun epoksi kaplamasıdır. Yüksek çizilme, aşınma, kirlenme ve kayma direncine sahiptir. Kullanılacak zemine ve amaca göre yüzey pürüzlülüğü ayarlanabilir.

 

Epoksi Tekstürlü Kaplama uygulama şekline bağlı olarak portakal kabuğu veya farklı tekstürde bir son kat oluşumuna izin verir. Uygulandığı yüzeyin mekanik ve kimyasal dayanımını arttırır, kolay temizlenen bir kaplama oluşturur. Hijyenik zeminler, ıslak mekanlar, endüstriyel ve sosyal alanlar gibi çok çeşitli mekanlarda kullanıma uygundur.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

• Mekanik yüklere, aşınmaya ve kimyasallara karşı dayanıklıdır

Tekstürlü Epoksi Kaplama Kullanım Alanları
• Beton ve çimento esaslı mineral yüzeylerde,
• Depolama ve montaj alanlarında,
• Üretim alanları, atölyeler, uçak hangarları, otomotiv sanayi, yükleme rampaları gibi
orta ve ağır yüke maruz kalan yüzeylerde,
• Laboratuarlar, hastaneler, steril odalar, endüstriyel mutfaklar, gıda, kimya ve ilaç
endüstrisindeki ıslak işlem alanlarında,
• Kontrol odaları, termik ve hidroelektrik santrallerinde,
• Fuar alanları, alışveriş merkezleri,
• Otoparklarda,
• Fabrika alanlarında,
• Ürütim tesislerinde,

 

Tekstürlü Epoksi Kaplama Avantajları:
• Tek ve yekpare bir görüntü sağlar,
• Kimyasal mukavemeti yüksektir.
• Mekanik dayanımı yüksektir.
• Aşınma direnci yüksektir.
• Hijyenik ortam yaratır.
• Kolay temizlenebilir.
• Uzun kaplama ömrüne sahiptir.
• Ağır trafik koşullarına uyumludur.

 

Uygulama Talimatları
Yüzey Kalitesi: Uygulama yüzeyi her türlü toz, kir, zayıf ve oynak parçacıklardan, çimento şerbeti kalıntılarından, yağ ve gresten arındırılmış ve kuru olmalıdır. Beton alt yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25 N/mm²), çekme dayanımı (pull-off) en az 1.5 N/mm² olmalıdır.

 

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yüzeyi, en fazla yapışma dayanımını sağlamak amacıyla uygun yöntemler kullanılarak temizlenmiş olmalı.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARININ ÖZELLİKLERİ
epoksi reçine zemin kaplama Döşeme ile güçlü bir bağ oluşturur.

epoksi self levelling zemin kaplama Kimyasal maddelerin olumsuz etkilerine karşı mükemmel bir direnç gösterir.

epoksi self levelling zemin kaplama fiyatları Sıvı maddelerin döşemeye vereceği zararlara karşı en kesin çözümü sağlar.

epoksi teras zemin kaplama Basınca dayanıklı, esnek ve aşınma direnci yüksektir.

epoksi ve poliüretan zemin kaplama Temizlenmesi kolaydır, hijyenik yüzeyler oluşturur.

epoksi zemin kaplama Çatlamaya karşı dirençlidir.

epoksi zemin kaplama aşamaları Hızlı uygulanabilir.

epoksi zemin kaplama birim fiyatları Çok çabuk kürlenme sağlar.

epoksi zemin kaplama boya fiyatları Uygulandığı mekanlara stetik görünüm sağlar.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama hakkında sormak istedikleriniz var mı?

Tekstürlü epoksi zemin kaplama sektörde portakal desenli epoksi olarak da bilinmektedir. İsminde de da anlaşılacağı üzere portakal kabuğu yüzeyine benzer desenli bir yapısı vardır. Bu desen son kat epoksi kaplama katında ortaya çıkmaktadır.

 

Son kat epoksi kaplama katı, teksürlü epoksi zemin kaplama malzemesi ile yapılmakta üretici firmanın önerdiği sarfiyat oranlarında, yüzey dokusu (portakal kabuğu deseni) oluşturacak şekilde yüzeye mala ile uygulanır ve mercan rulo ile taranarak tekstürlü (portakal desen) dokusu verilmektedir.

 

Oluşan tekstürlü (pürüzlü) zemin sayesinde araçların kaymasının önüne geçilir. Dayanıklı olan ve kolay temizleme olanağı sunan tekstürlü epoksi zemin kaplamaları, yüksek kimyasal özelliği sebebiyle dayanıklı, solvent içermeyen, renkli ve hafif tekstürlü bir epoksi zemin kaplamasıdır. Genel olarak otopark zeminlerinde tercih edilmektedir.

 

Bunlara ek olarak teknik oda zeminleri, ofis, iş yerleri gibi steril ortam gerektiren zeminler için de tercih edilmektedir. Dayanıklı yapısı sayesinde hemen hemen her alanda uygulanabilmektedir. Kimyasallara karşı yüksek dayanma gücü sayesinde endüstriyel tesislerde de kullanım alanı vardır.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA NASIL YAPILIR
epoksi zemin kaplama fiyatları Zemin Hazırlığı : Epoksi zemin kaplama malzemesi uygulama yapılan yüzeyin şeklini alır. Döşeme betonu veya şap üzerinde ön görülen düzgünlük ve referans alınan düzleme belirlenmiş olmalıdır. Yüzey düzgünlüğü ve düzlülüğü, döşeme yüzeyinin geniş bir alan boyunca olduğu kadar, küçük, mevzi alanların paralel düzlem ile olan sapma derecesi ile belirlenir. Döşemelerde çoğunlukla referans düzlem esas alınır, ancak bazı durumlarda bu eğimli bir düzlem olabilir.

 

Fabrika Epoksi kaplama

 

epoksi zemin kaplama malzemeleri Beton Yüzey Astarlama : Beton yüzey özelliğine ve yüzeyin nem oranına göre uygun bir astar malzeme seçilmelidir. Astar sert bir fırça, rulo ya da mala yardımı ile beton yüzeye uygulanmalıdır. Beton yüzeyin astar ile iyice kaplanması ve yüzeye tam olarak emdirilmesinin sağlanması gerekir. Bu işlem sırasında astar birikimlerinin olmamasına dikkat edilmelidir. Gözenekli veya açık desenli yüzeylerde, tam emilmenin sağlanabilmesi için ikinci bir kat uygulama gerekli olabilir.