Okul Epoksi Kaplama

Eğitim binalarında derslikler, koridor, teneffüs mekanları ve laboratuvar en önemli mekanları oluşturmaktadır.

 

Eğitim binaları olan okullar işlevleri gereği, eğitimin kalitesini arttırmaya olumlu katkıda bulunacak fiziksel şartları ve kullanıcı gereksinmelerini en iyi düzeyde karşılayacak biçimde tasarlanır ve buna uygun olarak uygulaması yerine getirilir.

 

Bunun yanı sıra okul zeminlerinin kolay temizlenebilir olması hijyenik bir ortam yaratmaya yardımcı olacaktır. Bu yazımızda en uygun okul zemin kaplama çeşitleri ve hangi zemin kaplamanın kullanılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

 

Okul Epoksi Kaplama

 

KORİDOR ZEMİN KAPLAMALARI
Koridorlar ve teneffüs mekanlarının döşeme kaplamaları kaymaz ve dayanıklı olmalıdır. Okullar insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlardır. Bu yüzden bu mekanlarda kullanılacak malzemenin aşınma dayanımı yüksek olmalıdır.

 

Özellikle koridorlarda, kompozit blok döşeme kaplaması kullanılmaktadır. Bu malzeme zor aşınır ve kolay toz tutmaz karakterdedir; fakat ahşap döşeme kaplamasından daha gürültülüdür.

 

Sıradan kompozit blok döşeme kaplaması orta dereceli okullardan daha az yoğunluğu olan sınıflarda ya da daha küçük okullarda kullanılabilmektedir.

 

Bahsedilen ikinci durumda uygun bakım yapılmadığında oldukça kötü bir yıpranma meydana gelebilir. Renkli asfalt gün geçtikçe daha fazla kullanılmakta ve koridorlar için oldukça iyi sonuçlar verdiği görülmektedir.

 

Pek çok okulda kolay temizlendiği için mozaik tercih edilmektedir, fakat bu malzeme genel olarak oldukça gürültülü bulunmaktadır.

 

Okul Epoksi Kaplama

 

Eğitim Aksamadan Devam Etsin
Epoksi zemin kaplamalar ile uzun süre boyunca aşınmaya karşı dayanıklı bir zemine sahip olmanız mümkündür.

Okul zemin kaplama çeşitleri için ise epoksi çeşitleri kullanılarak , eğitime ara verilmeden uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda tadilat masraflarınızda da bir hayli azalma olacağı için para tasarrufu yapma şansınız da bulunacaktır.

Özellikle üniversitelerin anfi sınıflarının zeminlerinde kullanılan epoksi zemin kaplama sorunsuz kullanımı sayesinde zemin ile ilgili sorunlar sıfıra indirilmektedir.

 

Okul Epoksi Kaplama

 

Derse Odaklanmayı Artırabilirsiniz
Epoksi zemin kaplama uygulanan alana kolaylıkla uyum sağlayabilen bir yapıya sahiptir. Alanın dekorasyonuna uygun bir şekilde rengini ya da yapısını belirleyebilirsiniz.

 

Böylece öğrencilerin sınıfta dikkatlerinin dağılmasını engelleyerek derse odaklanmalarını arttırabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra eğer isterseniz okul koridor zemin kaplamaları epoksi zemin kaplama yaparak estetik bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

Bunun gibi dekorasyonlar öğrencilerin okulu beğenmesini ve bağlılıklarının artmasını da sağlayacaktır.